Data ostatniej aktualizacji: 12 grudnia 2013 r.

Wersja

Strona główna / Historia
  Aktualności

__Koło Naukowe GREEN ENERGY powstało w 1999 roku z inicjatywy i dzięki staraniom dr inż. Mirosława Kwiatkowskiego, przy pomocy i życzliwości ówczesnego Dziekana Wydziału Paliw i Energii AGH, Pana Prof. dr hab. inż. Aleksandra Długosza. Opiekunem naukowym Koła GREEN ENERGY, od początku jego istnienia do dnia dzisiejszego, jest założyciel tego Koła dr inż. Mirosław Kwiatkowski, prekursor studenckiego ruchu naukowego na Wydziale Energetyki i Paliw, Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie._Koło Naukowe GREEN ENERGY zadebiutowało na Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. Akademia Górniczo-Hutnicza wobec wyzwań XXI wieku w kształceniu, badaniach naukowych i współpracy z przemysłem, która odbyła się w dniach 24-25 czerwca 1999 roku w Krakowie. Na konferencji tej przedstawiony został referat pt. Energia dla przyszłych pokoleń - odnawialne źródła energii przygotowany wspólnie przez dr inż. Mirosława Kwiatkowskiego oraz Katarzynę Dreję i Grzegorza Ćwikłaka. W grudniu 1999 roku Członkowie Koła wystąpili po raz pierwszy na Sesji Studenckich Kół Naukowych Pionu Górniczego w Sekcji Ochrony Środowiska, wygłaszając dwa referaty pt. Zintegrowane planowanie energetyczne w aspekcie efektywnego wykorzystania energii i ochronie środowiska naturalnego przygotowany przez Wiesława Acelę i Grzegorza Ćwikłaka oraz Biogaz z odpadów komunalnych jako odnawialne źródło energii przygotowany przez Rafała Brotkiewicza.

__W kolejnych latach Koło naukowe GREEN ENERGY rozwijało się i prowadziło bardzo aktywną działalność wyróżniającą się w skali Uczelni, dzięki dużemu zaangażowaniu i poświęceniu Opiekuna Koła dr inż. Mirosława Kwiatkowskiego oraz dużej życzliwości i wsparciu Pani Profesor Janiny Milewskiej-Dudy ówczesnej Dziekan Wydziału Energetyki i Paliw AGH.

Opiekun
  Badania